Avocat iresponsabil

27 august 2017 54

Buna ziua. Sotul meu este inchis de 11 luni la Curtea de apel, avocatul sotului meu inca nu a pregătit apelul. Mereu la sedintele de judecata cauta motive doar pentru a amina sedintele de judecata. De achitat, am achitat, dar lucru nimic. Ce facem in aceasta situatie?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Iulian Moraru
  • Jurisconsult
  • Alte domenii

Bună ziua!

Încercați să discutați cu avocatul mai insistent, în special în cazul în care ați încheiat un contract de asistență juridică.

Dacă nu, sesizați Uniunea Avocaților din Republica Moldova.

Succese!

27 august 2017
  • Jurisconsult

D-na Ecaterina, în cazul DVS ați dat de uyn avocat-esxroc, el încearcă să scoată din DVSA mulți bani, corespunde el contractuluyi încheiat, în așa caz DVS sînteți în drept să depuneți o plîngere la Asăcoația..., mai apoi la CNA, cu descrierea circumstanțelor, succese.

7 ianuarie 2020