Avocatul a luat banii, dar nu a făcut nimic

19 mai 2023 36

Bună ziua. Am plătit un avocat ca să pornească un proces de judecată, dar acesta nu a făcut nimic. Acum, refuză să întoarcă banii. Unde pot depune plângere pe numele lui?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Cred ca va grăbiți în acțiuni, cel mai rentabil este sa stabiliți o întîlnire in cadrul biroului acestuia și sa avansați discuțiile asupra acțiunilor care urmează a fi făcute deoarece avocatul cunoaște mai bine strategia care trebuie adaptata pentru interesele Dvs iar pornirea unui proces implica la etapa inițială... mai detaliat o serie de acțiuni care trebuie întocmite, obținute, verificate etc .

19 mai 2023