Balcon de tip inchis in apartament

28 ianuarie 2021 23

Buna ziua. Doresc sa-mi fac in apartament un balcon de tip inchis, adica sa fac camera putin mai mica si sa am si balcon. Se permite asa ceva? In viitor nu voi avea probleme? Multumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Dacă lucrările de reparație nu afectează pilonii principali nu aveți nevoie de nici o autorizație în acest sens mai mult ca atît lucrarea dvs include o proiectare a balconului fără necesitatea distrugerii a unor pereți care la fel nu implică obținerea unor acorduri, acte.

30 ianuarie 2021