Beneficiez de acesti bani sau nu?

7 decembrie 2018 72

Buna! As dori sa va intreb ceva! De la inceputul anului pana in luna octombrie mi s-a achitat salariu si dupa am iesit in concediu de maternitate. Acum s-au facut calcule de la inceputul anului si se mai achita inca cite 200 de lei lunar. Eu beneficiez de acesti bani daca am iesit in concediu? Directoarea gradinitei in care am lucrat ca educator spune ca nu beneficiez de ei deoarece am iesit in concediu.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Daca recalcularea se refera la platile salariale in care ati lucrat, nu ar trebui sa existe nici un motiv pentru a nu vi se achita acele sume. Incercati sa discutati cu angajatorul si sa vedeti Ordinul intern prin care s-a făcut recalculul - se refera expres... mai detaliat ca nu se aplica persoanelor care se afla in concediu?

7 decembrie 2018