Benificiem de avocat public ori ne apara procurorul?

31 ianuarie 2018 53

Copilul meu a fost batut crunt pe 16.12.2017 de niste persoane necunoscute. De caz se ocupa inspectoratul de urmarire penala Falesti. As vrea sa stiu: noi benificiem de avocat public ori ne apara procurorul in Judecata?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Procurorul este acuzator de stat care înaintează învinuirea și cere aplicarea pedepsei.
In cazul în care solicitați prejudicii urmează să depuneți o acțiune civila în cadrul procesului penal.
Acest lucru îl poate face reprezentantul legal al copilului iar dacă doriți puteți angaja un avocat sau sa solicitați un avocat care acordă asistență... mai detaliat juridică garantată de stat.

31 ianuarie 2018