Беременность в 15 лет

6 octombrie 2018 38

Добрый вечер! Подскажите пожалуйста куда обратиться если знаешь что 15-летняя девочка беременна от 20-летнего парня, живут на недостроенной даче в которой ни газа, ни отопления, 1 комната, нет никаких условий для проживания, особенно для ребенка? Спасибо!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Olesea Harti
  • Parajurist
  • Alte domenii

Bună ziua. Cel mai simplu este să vă adresaţi către primarul/primara din localitate, unde veţi sesiza cazul.Primarul este autoritatea tutelară, astfel conform atribuţiilor de funcţii este obligat să înregistreze şi să examineze cazul.Totodată, vă informez că aveţi dreptul să vă păstraţi anonimatul.

7 octombrie 2018