Bonuri Patrimoniale (1995)

4 iulie 2018 284

Daca detin bonuri patrimoniale, ele mai au valoare? Daca da, unde trebuie sa ma adresez la compania la care detin bonuri sau undeva in alta parte? Multumesc anticipat!

Jurist comments 2

Octavian Cazac
  • Avocat

Probabil nu mai au valoare. Dar interesați-vă la societatea pe acțiuni respectivă, posibil că sunteți acționar acolo, și atunci aveți în proprietate acțiuni.

4 iulie 2018
Dmitrii Slanovschii

Pai daca SA respectiva are status ca activa, inseamna ca am actiuni si pot sa pretind la venit, ca sa stiu ce sa vorbesc ei... Pot sa cer sa faca recalcul, si sa-mi restituie pe anii precedenti?

5 iulie 2018