Am dosar penal și interdicție de a părăsi țara

1 iunie 2020 144

Buna ziua. Am dosar penal și interdicție de a părăsi țara impusă acum 3 ani. In aceasta perioada am depus de 3 ori să-mi perfecteze pașaport și am primit refuz. Acum 1 săptămână însă mi l-au eliberat. Asta înseamnă că pot ieși din țara?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Nu neaparat, pentru a afla despre existența sau lipsa de careva interdicții de a parasi țara, interveniti cu o cerere catre poliția de frontieră, acestia detin registrul interdictiilor aplicate cit si valabilitatea acestora.

16 iunie 2020