Bunul imobil a fost sechestrat după perfectarea contractului de vânzare-cumpărare

31 iulie 2022 53

Buna! După perfectarea contractului de vânzare-cumpărare la notar si achitarea integrală a prețului pe imobil, m-am trezit cu un răspuns de la CADASTRU că imobilul cumpărat este pus sub sechestru, la o săptămână după încheierea contractului. Ce pot face?

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Mihael, vechil stăpân a dat dovadă, că e escroc. Conștient a pus imobilul în gaj și v-a creat incomodități. DVS sunteți în drept să apelați cu o cerere la poliție, condorm art. 262-264 CPP pentru a vă apăra drepturile. Mai detailat puteți apela la viberul de pe telefonul +37368669950.

3 august 2022
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Poliția nu o să rezolve nimic, sunt relații civile, urmează să vă adresați la executor ca să se clarifice motivul apariției interdicției, dacă nu se clarifică, atunci prin instanța de judecată.

3 august 2022