Bunurile companiei

25 septembrie 2018 29

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog: eu la lucru mi-am uitat prin Codul Muncii si niste foi la fel pentru lucru, dar nimic secret. Mi s-a spus ca este bunul companiei si ca dupa concediere trebuie sa las totul la locul de munca. Este corect asa sau pot lua foile si Codul Muncii cu mine? Multumesc.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Sigur vă puteți lua lucrurile care vă aparțin și n-au tangență cu activitatea firmei.

Solicitați printr-o cerere să vi se restituie lucrurile date or în caz contrar veți depune o plângere către Inspecția Muncii.

25 septembrie 2018

Multumesc. Pai dar foile A4 cumparate de firma nu sunt bunurile ei?

25 septembrie 2018