Бывший муж забирает ребенка

7 august 2019 74

Бывший муж забирает ребенка. На какой срок имеет право? Имеет ли право не давать мне (маме) общаться с дочерью по телефону. По решению суда ребенок проживает со мной, в разводе более 3-х лет.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

În cazul în care părinții nu găsesc un numitor comun cu privire la graficul de întrevederi a părintelui ce locuiește separat cu copilul, atunci ultimul are a se adresa autorității tutelare în scopul stabilirii unui grafic de întrevederi cu copilul.
De altfel, și părintele cu care copilul locuiește tot este... mai detaliat în drept să se adreseze întru stabilirea acestui grafic astfel încât să nu existe pentru viitor disensiuni.

Succes.

8 august 2019