Ca sa circul cu masina EU in RO si MD am nevoie de permis european?

17 februarie 2020 276

Buna ziua. Vreau sa procur o masina din LT sau Germania. Mai mult timp o sa ma aflu in Romania, dar o data in luna pe cateva zile vin in Moldova. Permisul e moldovenesc. Care e procedura in asa caz? Trebuie sa am permis european? Ajutati-ma, va rog!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
pe teritoriu RO, fără probleme, în RM, automobilul urmează sa se afle pe o perioadă de cel mult 180 zile pe parcursul unui an, cu plata tuturir taxelor în acest sens.

18 februarie 2020