Camera de supraveghere video

6 februarie 2024 3

Buna ziua. Vecina a instalat o camera video care supravegheaza curtea ei si drumul public, dar in campul de vedere al acesteia nimereste si poarta mea si o parte din curte. Este legal ca vecina mea sa poata vedea ce se intampla in curtea mea? Daca nu - care e solutia?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. Nu e legal. Trebuie să întocmiți o plîngere către Centrul Național pentru Protecția Datelor cu Caracter Personal. Dacă aveți nevoie de suport juridic mă puteți contacta pe nr. 068769517.

6 februarie 2024
  • Jurisconsult

Buna d-na Olga, colega v-a orientat corect, eu vă ma spun adresa mun. Chișinău, str. AS. Lazo 48, de dorit să confirmați petiția DVS cu probe, se poate și video.

6 februarie 2024