Camera in camin cu anexa

10 februarie 2022 50

Buna ziua. In 2016 am cumparat o camera in camin care avea construita o anexa. Mai tarziu am constatat ca aceasta anexa nu este inclusa in cadastru. Ce putem face acum ca sa legalizam aceasta constructie care exista in momentul cumpararii. Multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Cristina, trebuie să vă adresați la ASP în raza de domiciliu, cu anexa documentelor de confirmare, că sunteți posesor la aiastă cameră din cămin.

13 februarie 2022