Camere de supraveghere video in clase cu minori

21 aprilie 2024 2

Buna ziua. Administratia scolii, fara ca sa anunte parintii si invatatoarea, a instalat camera de supraveghere video doar in sala de clasa a copiilor nostri. Este legala aceasta actiune, avand in vedere ca vizeaza copii minori, si anume clasa a treia? Cum putem sa ne aparam drepturile copiilor?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Irina, tot depinde cum o să discutați cu derectorul școlii, care decide ce și cum. Derecția o să miargă la întâmpinarea DVS.

21 aprilie 2024