Camion inmatriculat in Romania

12 februarie 2018 83

Buna ziua. Vreau sa va intreb daca este posibil ca proprietarul unui camion inmatriculat in Rominia, care detine buletin romanesc, dar locuieste in R Moldova, sa-mi faca procura pentru a circula in R Moldova, daca eu nu detin niciun act romanesc (doar juramantul am depus)?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună D-le Grigore,
În speța dată ar fi cazul să consultați un avocat/jurist din România, care cunoaște legislația statului Român la acest capitol.

12 februarie 2018