Cand am facut privatizarea apartamentului, le-am inclus pe cele 2 fiice, una din care era deja majora si nu locuia in apartamentul vizat

28 iunie 2024 3

Buna ziua! Cand am privatizat apartamentul pe baza vechimii mele in munca, am inclus-o pe fiica de 19 ani, care deja nu locuia cu mine atunci si nu locuieste acum si are apartamentul sau, dar si fiica de 9 ani. Are dreptul fiica, care mai mare sa vanda camera ei, adica partea pe care eu i-am dat-o practic pe gratis la privatizare?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Maria, clar lucru, fiica care a fost inclusă în actul de privatizare, are aceleaș drepturi egale cu toți membrii familiei. Ea este în drept să se refuze.

29 iunie 2024