Când e nevoie de întocmit un proces verbal la inspectorat și când pe loc?

15 august 2021 46

Buna ziua. Sunt curios sa aflu pentru ce încălcări e nevoie sa fie întocmit un proces-verbal la inspectorat și de ce șoferilor li se întocmește procesul-verbal pe loc?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Cornel, inspectirii poliției de patrulare dispun de procese verbale și ei sunt în drept să întocmească la fața locului, unde s-a constatat în călcarea.

17 august 2021