Cand imi vor fi restituite colectia de monede?

8 noiembrie 2016 53

Buna ziua. In 2014 am avut o perchezitie de la politia Timis, eu sunt un colectionar monede din Prahova, cumparam din Romania, site "ocazii" si de afara ebay, in urma acestei perchezitii mi-a fost ridicata colectia. In acest caz sunt martor, se pare ca in urma cu cativa ani am cumparat de la cineva care "sapa" pe langa cetatile dacice (asa au ajuns la mine). Dosarul se plimba prin Timis, Bucuresti si acum este la IGPR. Au fost efectuate mai multe expertize, asta stiu, dar nu mi-a fost trimis rezultatul lor, daca unele din aceste monede sunt de patrimoniu oficial. Puteti sa ma ajutati cu un raspuns legal sau care este legea privitoare la aceste situatii. Multumesc

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Buna ziua,
Inteleg din intrebarea Dvs ca sunteti cetatean al Romaniei si este vorba despre un proces efectuat de autoritatile din Romania.
De aceea, Va recomand sa apelati la serviciile unui avocat membru al unui Barou din Romania.

8 noiembrie 2016
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Incercati sa intrebari aici: http://avocatro.net/forum/ sau aici: http://www.avocatnet.ro/

8 noiembrie 2016