Capre tinute in intravilan

28 iulie 2017 54

Salut! Cite capete de capre se permite de tinut intr-o gospodarie in intravilan de persoane fizice. Care sunt conditiile (dezinfectie, citi metri de la vecini etc.)

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna ziua,

Legislația în vigoare nu prevede expres distanța, ci reglementează sub sintagma de o distanță minimă față de hotarul vecinului care în practică se rezumă la 1-2 metri.

Referitor la câte capete se permit, iarăși nu există un număr concret.

29 iulie 2017
Alexandru Ţurcan
  • Avocat
29 iulie 2017