Card bancar de debit

6 februarie 2024 5

Bună ziua. O persoană fizică care nu lucrează în Moldova poate să dețină un card bancar la o bancă în Moldova și cind vine în Moldova să depună bani pe acel card? Trebuie să declar la fisc sau în altă parte de unde am acești bani?

Jurist comments 2

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. E posibil să dețineți card bancar și să depuneți bani pe el. Depinde de suma ce va fi impusă, dacă există careva neclarități atunci organele competente vă pot solicita acte privind proviniența banilor.

7 februarie 2024
Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua. E posibil să dețineți card bancar și să depuneți bani pe el. Depinde de suma ce va fi impusă, dacă există careva neclarități atunci organele competente vă pot solicita acte privind proviniența banilor.

7 februarie 2024