Card social

6 iunie 2020 113

Buna ziua. Am datorii in suma de peste 12.000 lei. Nu am stiut de asta pentru ca al luat un telefon in credit pentru un prieten care a zis ca-l va achita, dar el nu a facut-o. Acum am copil mic si nu pot sa fac Card social sa primesc indemnizatia pentru copil. E posibil sa ma duc la alta banca ca sa fac asa card si sa achit datoriile?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

de ce nu puteti sa faceti card social? este interzisă aplicarea interdicțiilor pe cardurile sociale, îndemnizațiile primite pentru copil.

11 iunie 2020