De ce documente avem nevoie pentru a privatiza camere într-un cămin?

15 februarie 2021 12

Bună ziua! Vrem să privatizăm camere untr-un cămin care aparține de Ministerul Învățămîntului. Cum trebuie să procedăm? Care sunt procedurile?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
vă adresați la Direcția pentru privatizare a primăriei, amplasat pe str. Columna, nr. 106 mun. Chişinău, acolo o să fie înmînat o listă de acte necesare pentru a le dobîndi/modifica pentru a putea privatiza camera.

https://www.chisinau.md/pageview.php?l=ro&idc=455&id=3006&t=/Primaria/Directii/Directia-generala-economie-comert-i-turism/Directia-privatizarea-fondului-de-locuinte/

16 februarie 2021