Care e procedura de achitare a taxei de stat?

12 octombrie 2022 23

Buna ziua. Am achitat taxa de stat pentru examinarea cererii de chemare în judecată în instanță de fond. În cazul în care doresc să atac hotărârea instanței de fond la Curtea de Apel, taxa respectiva este valabilă și pentru instanța următoare?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna ziua Liubovi, eu vă comunic,că DVS trebuie să achitați taxa de stat pentru contestare hotărârea primei instanței în Curtea de Apel, așa este preconizat în Codul de procedură civilă art. 83-84,87 al.1,365 al. 4 CPC.

12 octombrie 2022