Care este amenda?

22 august 2022 29

Buna! Sotul meu a mers la un magazin de constructii. Avind in mani mai multe produse, nu le putea tine pe toate si a pus ceva in buzunar. Cand a achitat la casa, a uitat de produsul pus in buzunar. Peste cateva zile a fost rugat sa se apropie la magazin. Sotul si-a dat seama despre ce este vorba si a mers acolo fara probleme sa achite produsul. Angajatii de la securitate i-au cerut 1.300 lei pentru produsul care costa 100 lei. Au zis ca daca nu va achita, va avea treaba cu politia. Sotul a refuzat sa achite 1.300 lei. Spuneti-mi, va rog, ce amenda il asteapta? Multumesc.

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna Adriana, soțul nu poate să fie tras la răspundere penală sau administrativă, eun abuz din partea serviciului de pază,mai ales el de bună voe a vrut să returneze costul bunului.

23 august 2022