Care este baza legala pentru ca intreprinderea INFOCOM sa ceara instalarea contoarelor de apa?

14 iunie 2018 99

Care este baza legala pentru ca intreprinderea INFOCOM sa ceara instalarea contoarelor de apa si verificarea, schimbarea lor periodica? Cum sa argumentam ca sa ne fie recalculata suma enorma care ne-a fost atribuita in timpul cat contoarele de apa au avut termenul de verificare metrologica expirat, ca totusi sa fie calculat consumul real al apei?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Răspuns la întrebare o să găsiți
Normele de consum pe apă potabilă se calculează conform Deciziei Consiliului Municipal Chişinău nr.5/4 din 25.03.2008.
Astfel în cazul în care nu este trecut controlul contorului, sau nu sunt declarate datele, atunci vă este calculat un consum mediu care nu se discută, fiind pusă că... mai detaliat obligatoriu.

23 iunie 2018