Care este pedeapsa cind parasasetii locul unui accident rutier neintentionat?

11 aprilie 2017 60

Sa zicem ca atingi o masina in parcare, nu observi si continui mai departe drumul?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Alexandr Tuceac
  • Avocat

Spiridon,

Codul Contraventional prevede ca Părăsirea de către vinovat a locului în care s-a produs accidentul rutier, dacă fapta nu constituie infracţiune, se sancţionează cu privarea de dreptul de a conduce vehicule pe un termen de la 2 la 3 ani sau cu arest contravenţional pe un termen de la 10... mai detaliat la 15 zile.

12 aprilie 2017