Care este pedeapsa in cazul daca am depasit termenul de 180 de zile?

22 martie 2019 459

Care este pedeapsa in cazul daca am depasit (cu putin mai mult de o luna) termenul de 180 de zile? Persoana care a adus mașina nu este în țara. Daca e sa achit vreo amenda, cam despre ce suma este vorba și unde pot sa o fac? Multumesc!

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Lucia, sanctiunea este sub forma de amenda, valoarea careia variaza intre 84 si 90 unitati conventionale, o unitate conventionala este echivalata cu 50 lei.

22 martie 2019