Care este procedura de a obtine pensia alimentara?

30 martie 2019 62

Buna ziua. Intrebarea mea este urmatoarea: ce sa fac ca sa obtin totusi pensia alimentara pentru copil, daca sotul ma asigura de pe acum ca nu va achita nimic, chiar daca merg in instanta de judecata? Este vreo cale pe care as putea merge si sa obtin pensia alimentara?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună Tamara,

Adresați-vă în instanța de judecată competentă, după care puneți în executare hotărârea judecătorească la un executor judecătoresc care are competenta de a executa hotărârile judecătorești.

31 martie 2019