Care este procedura de deschidere a unui salon de masaj?

30 mai 2017 2162

Pentru a deschide un salon de masaj, ce acte trebuiesc, care este procedura, step by step...

Jurist comments 2

Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Step by step :))))
Incepeti cu inregistrarea S.R.L (preferabil sa fie S.R.L)
Inregistrati SRL-ul la Fisc
Obtineti licenta de specialitate conform domeniului si autorizatia eliberata de Primarie !
Contabil, sediul , cont bancar etc.
Pentru detalii si asistenta in serviciile mentionate puteti sa ma telefonati : 069757546

31 mai 2017
Alexandru Ţurcan
  • Avocat

Cea mai simpla organizare a activitatii de masaj este patenta de intreprinzator (taxa fixa lunara, platibila la fisc). Trebuie de demonstrat calificarea. Detalii aici, in p. 10.2.4. http://www.sfs.md/ShowQuestions.aspx?category=daa83046-7b1b-45f4-a961-a201b021c926&nr=10.2
Daca vreti sa amenajati si un cabinet de masaj (de exemplu, in spatiu nelocativ propriu sau inchiriat), atunci vor exista diverse cerinte de... mai detaliat la Centrul de Sanatate Publica.
In plus, va trebui sa notificati activitatea de comert in localul respectiv. Aflati mai multe pe acest site, daca activitatea este in Chisinau: http://comert.chisinau.md/.

31 mai 2017