Care este procedura de divorț?

7 iulie 2024 6

Bună ziua. Ce acte sunt necesare pentru a desface căsătoria?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Raisa în primul rând este necesar de documentul de confirmare a DVS,actul de căsătorie,( original și în copie ) care mai apoi o să fie recunoscut ne valabil, dacă există copii certificatul de naștere a copiilor. dacă sunt probleme acasă și dacă SDVS v-ați adresat la primărie... mai detaliat poliție, un document ( certificate ) și o caracteristică de la locul de trai, cum DVS v-ați prezentat în fața populație ( tot depinde de circumstanțe ), bonul pe lată la bancă a taxei de stat.( toate în copie ) poate și alte documente, tot depinde de circumstanțele care au srvit pentru desfacerea căsătorie.

8 iulie 2024
Victor Pantiru
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Buna ziua d. Raisa,
Sunt citeva proceduri de divort la care puteti apela, in dependenta de situatia dvs. Daca este de comun acord sau nu, daca persoana este in tara sau nu, si alte circumstante. Va recomand sa va adresati unui Avocat pentru a primi o consultatie mai relevanta.

8 iulie 2024
  • Avocat
  • Alte domenii

dacă întrebarea se referă la procedura judiciară, atunci: certificatul de căsătorie în original sau duplicatul, copia buletinului de identitate al reclamantului, confirmarea achitării taxei de stat în mărime de 500 lei și a taxei de timbru în mărime de 250 lei......pentru alte precizări.....tel.069615655....

8 iulie 2024