Care este procedura de vamuire?

26 iulie 2018 23

Suntem un SRL din r-nul Ocnita. Vrem sa achizitionam mere de la un agent economic din Transnistria. Care este procedura in ceea ce tine de vamuire?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Nu prea cred că o sa primiți un răspuns, platforma este creată pentru a consulta probleme personale a cetățenilor ce au nevoie de ajutor și nu în interese economice a unui agent economic. În acest sens, urmează să angajați un jurist la companie, sau adresați la un avocat... mai detaliat pentru cazuri unice.

29 iulie 2018