Care este sensul hotarârii sau al acestui proces verbal?

19 iulie 2018 54

Bună ziua. La executarea unei hotărâri de judecată în legatură cu stabilirea hotarelor între două proprietati (a fost modificat hotarul), a fost făcut un proces verbal de către o comisie din trei persoane unde scrie: ”hotarul în natură cu numarul cadastral (×××) ce aparține cet. (×××) care este vecin cu cet. (×××) teren cu numar cadastral (×××) este hotarul vechi care exista pâna în anul 2004, până la măsurările masive şi până în prezent”. Cum să înteleg!! Care este hotarul - cel care a fost până la actualizare (pâna în 2016) ori după actualizarea din 2016?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Rugați specialistul sa se prezinte la fața locului și să vă prezinte măsurarea tehnică care delimitează terenul în natură pentru a putea ști care este hotarul sau punctul .

19 iulie 2018
Vasile Staver

În hotarîre scrie că este (..obligată primăria sa pună hotarele în natură)..şi nu oficiul cadastral...primăria zice că nu are aparat GPS.. dar şi nu scrie că să se dea punctele cadastrale.. .dar aceleaşi persoane care au eliberat acest proces zic că (hotarele se pun aşa cum stau "gardurile"indiferent unde..chiar... mai detaliat şi în mijlocul drumului....şi fara nici un fel de măsurări...aparat GPS..ori măcar cu ceva de verificat...pur şi simplu la ochi...

19 iulie 2018