Care este termenul de valabilitate a unui voucher valoric?

10 noiembrie 2023 3

Bună ziua. Am primit cadou un voucher pe care scrie că este valabil 3 luni. În cazul în care am depășit termenul, am dreptul să cer utilizarea acestuia, sau el totuși se consideră expirat și nu îl mai pot utiliza?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Iulia este legea cu privire la consimatori, dacă în contract și în garanție e prevăzut 3 luni și DVS v-ați folosit, după expirarea acestui termen, DVS n-o să puteți să întoarceți bunul.

11 noiembrie 2023