Care este termenul total de suspendare a permisului?

20 noiembrie 2018 193

Buna! Mi-a fost suspendat permisul de conducere de 3 ori intr-un dosar: pe 2 ani pentru părăsirea locului accidentului; pe 1 an pentru depășirea numărului de puncte de penalizare; și pentru 5 ani pentru refuzul de a trece comisia medicala. Termenul total de suspendare este 5 sau 8 ani?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

termenul de suspendare este de 5 ani, mai mult ca atât în dispozitivul hotărârii adică la final instanța indică sancțiunile care vi le aplică.

20 noiembrie 2018