Care este timpul acordat sa achiti datoria?

22 septembrie 2018 43

Buna ziua. Cand esti dat in judecata, care este timpul acordat sa achiti datoria? Ajutati-ma, va rog, cu un raspuns!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Cristian Iustin
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Regula generala este ca Hotarirea judecatoreasca urmeaza a fi executata benevol intr-un termen rezonabil sau in termenul indicat in Hotarire, cu exceptia Hotaririlor care se executa imediat. Daca dvs., sunteti la etapa examinarii cauzei si nu exista o Hotarire judecatoreasca definitiva prin care sunteti obligat sa executati ceva atunci puteti... mai detaliat sa nu executati, termen nu exista.
Insa daca dvs., doriti sa achitati atunci in orice moment pina la pronuntarea Hotaririi o puteti face.

22 septembrie 2018