Care-i procedura de cercetare a cazului?

17 iunie 2017 33

Bună ziua! Doi vecini s-au certat din cauza unui lot. Ambii erau in stare de ebrietate. S-au bătut, după care unul din ei s-a ales cu fractură deschisă a piciorului. După spusele pătimitului, primul l-a lovit cu un scaun peste picior. Polițistul de sector l-a cercetat. A fost operat mai intii in centrul raional, apoi la Chișinău. Deja a 4-a oară! Cel care, chipurile, a lovit cu scaunul e medic traumatolog. Toți in localitate il cunosc: si poliția și medicii... Vom afla oare adevărul?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Organul de urmarire penala trebuie sa-si faca treaba ! Cu parere de rau pe parcursul activitatii am vazut multe nereguli legate de depasirea atributiilor de serviciu al colaboratorilor MAI si traficul de influenta manifestat de persoanele cu activitati publice !
Solutie : adresa-ti plingeri in toate instantele dupa ce aflati despre... mai detaliat rezultatul examinarii cauzei penale , procuratura generala , MAI , Procurorul Raional , Ministerul Justitiei , Mass Media si etc!

17 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Fractura deschisa al piciorului este la sigur : vatamare a integritatii corporale medie sau grava , complexitatea traumei va servi temei pentru intentarea dosarului penal , nicidecum amenda ! In cazul aplicarii amenzii contraventionale verificati ca partea vatamata sa contesteze la timp si corect procesele verbale si ordonantele !
Succese!

17 iunie 2017