Care sunt consecintele in situatia urmatoare?

27 decembrie 2018 41

Eu, fiind beat (si avind varsta de 16 ani) am lovit-o pe prietena mea, care are aeeasi varsta. Am lovit-o doar cu o palma, dar mama ei m-a dat in judecata.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
În prim rînd sa începem cu ideia că acțiunile d-str nu au fost sub nici o formă corecte!
Acum urmeaza sa concretizați:
A fost informata poliția despre incident?
Ce anume se solicita prin cererea de chemare in judecată?
Probatoriu in cazul acestei situații ramîne a fi prezentat de catre cei care au actionat... mai detaliat in instanță, astfel, in lipsa unora, acțiunea pur și simplu nu are sens nici temei.

28 decembrie 2018