Care sunt documentele necesare pentru a porni o afacere de comercializare a automobilelor?

6 septembrie 2021 15

Buna ziua. Vreau să înființez o companie de vânzare a automobilelor importate din UE. Care sunt actele necesare pentru așa tip de activitate? Și este nevoie de adresă fizică în cazul în care compania activează în regim online?

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Avocat
  • Alte domenii

Bună ziua.
Dacă urmează să activați în calitate de persoană juridică, este necesar să înregistrați un SRL (societate cu răspundere limitată) cu indicarea domeniilor de activitate.
Orice SRL trebuie să dispună de o adresă juridică, care poate fi chiar locuința Dvs.

9 septembrie 2021