Care sunt limitele de tolerare a zgomotului în raporturi de drept privat?

23 noiembrie 2018 150

Care sunt limitele de tolerare a zgomotului în raporturi de drept privat? Care sunt aceste limite, și în ce acte normative sunt stipulate.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
dacă e să analizăm din punct de vedere a decibelilor, situația e următoarea
n RM, la moment, norma admisibilă în zonele locative este de 55 decibeli pe timp de zi. Pentru timpul de noapte este mai strict - norma maxim admisibilă constituie 45 decibeli. În locuinţe, norma admisibilă este de... mai detaliat 40 decibeli ziua, iar noaptea cu zece decibeli mai puţin.

pentru informații suplimentare vă puteți adresa la Centrul Municipal de Sănătate Publică

23 noiembrie 2018