Care sunt pasii concreti pe care trebuie sa-i faca persoana care este agresata la locul de munca?

17 iulie 2018 25

Nerespectarea integritatii persoanei, ridicarea vocii, si alte lucruri. As vrea sa stiu: cu ce trebuie sa inceapa persoana care este agresatata la locul de muncaca sa fie solutionata problema? Multumesc anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Cu adresarea unei plingeri catre Inspectoratul Teritorial al Muncii ! Iar in caz de abuzuri ce nu tin de relatiile de munca urmeaza sa telefonati politiei .

18 iulie 2018