Care sunt problemele ce pot aparea la procurarea unui automobil cu numere bulgare pe teritoriul tarii?

14 iunie 2020 219

Buna ziua. Doresc sa aflu informatii despre eventualele probleme in legatura cu cumpararea unui automobil cu numere bulgare pe teritoriul RM. Vanzatorul spune ca face actele. Nu stiu ce trebuie pentru aceasta si la ce va duce. Va rog sa ma informati cat mai detaliat (referitor la venieta si restul costurilor ce ma asteapta sa le achit). Mersi mult.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Termenul de aflare pe teritoriu pentru rezide t e 180 zile pe parcurs a 12 luni, plata venieta, asigurare, revizie tehnica.

15 iunie 2020