Care va fi marimea pensiei alimentare?

23 septembrie 2018 66

Am divortat in 2017, am un copil minor caruia ii achit pensie alimentara. Am fost incadrat in campul muncii, dar am ajuns la un moment ca nu-mi ajungea salariul din motiv ca inchiriam locuinta si aveam credite. Am fost nevoit sa plec peste hotare la munca. Care va fi marimea pensiei alimentare timp de 3 luni cat sunt plecat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Pai urmează a vedea care este și cum e stabilit cuantumul acesteia conform hotărârii judecătorești.
Sumă fixă
Cotă procentuală
Mixt.
Care a fost cuantumul din start? Vedeți hotărârîrea de judecată cu stabilirea pensiei de întreținere.

23 septembrie 2018