Carnetul de munca pierdut

7 iunie 2018 66

Buna ziua. Am o intrebare: am un carnet de munca din 2009 deschis la o intreprindere care nu mai exista. Si am un carnet de munca deschis in 2016 la o fabrica (activa in prezent), dar carnetul asta l-am pierdut. Ma pot folosi de primul carnet de munca? Nu-i nimic ilegal, nu voi avea probleme?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Nicolae Beschieru
  • Parajurist

Buna Andrei. Din 1999 se duce evidența electronică a incasărilor social-medicale. Deci nu contează care carte de muncă o aveți. În prezent se lucrează la un proiect de lege privind eliminarea definitivă a carnetelor de muncă.

16 iunie 2018