Căsătorie dupa depunerea dosarului

20 august 2018 99

Buna ziua! Am depus dosarul în august 2016 la consulatul din Bălți. În ordine încă nu am apărut. În septembrie urmează să mă căsătoresc si să-mi schimb atât numele de familie, cât și viza de reședință (în mun. Chisinău). Ce este necesar de întreprins? Va mulțumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Dece nu încercați direct la sursă să vă adresați, adică la ambasadă sau consulat. Legislația RO e specifică țării, astfel, tot ei o să vă informeze cel mai bine.

21 august 2018