Căsătorie în Cipru

12 noiembrie 2021 6

Buna ziua. Detin dubla cetățenie (moldoveneasca și israeliana) si am domiciliu in ambele state. Am inregistrat căsătoria civila in Cipru cu pașaportul israelian. Din punct de vedere al legii in Republica Moldova, sunt obligată sa declar si sa schimb documentele după statutul nou si sa schimb numele și in R. Moldova?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna d-na Maria, încercați să depuneți o cerere la ASP( email: anticamera@asp.gov.md ) cu o cerere, unde să aduceți mesajul menționat.

14 noiembrie 2021