Căsătorie in străinătate

26 iulie 2018 20

Bună ziua. Am și eu o întrebare poate ma poate ajuta cineva. Pe 02.08.2018 avem termin la căsătoria civilă in Danemarca, eu sunt cetățean al RM, el al României. După înregistrarea căsătoriei, de ce acte e nevoie pentru a putea rămâne in Germania cu soțul așa precum el are reședință in Hamburg? Mersi anticipat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Cu părere de rău, actele necesare sunt prevăzute de legislația țării unde doriți să rămîneți, contactați instituțiile de resort de acolo.

26 iulie 2018