Cat de legala este procedura de conectare a ascensoarelor blocurilor locative la cod telefonic?

20 ianuarie 2019 42

Buna ziua. As vrea sa stiu cat de legala este procedura de conectare a ascensoarelor blocurilor locative la cod telefonic? Locuiesc intr-un bloc cu 9 etaje si observ ca nu toata lumea este multumita de asa serviciu: unii nu pot sa-si permita asa ceva din cauza ca nu dispun le telefoane mobile, mai ales persoanele in etate. Totodata este foarte dificil accesul serviciilor speciale de urgenta.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Alexandru,
Acest serviciu este unul privat și se oferă urmare a contractării serviciului, ceea ce presupune ca proprietarii de locuințe trebuiau să fie la curent și să își fi exprimat acordul ca administrația asociației din care faceți parte să contracteze prin urmare serviciul dat.

Adresați-vă la administrația asociației din care faceți... mai detaliat parte.

20 ianuarie 2019