Cat dureaza examinarea unei plangeri contravenționale

15 iulie 2021 19

Buna ziua. Am depus pe 13.04.2021 plangere la procuratura in temeiul art. 69 alin.1, art. 70 alin. 1 si art. 78/2 alin. a) si b) CC. De atunci am fost audiata de 2 ori (doar eu), ultima auduere a fost pe 16.06.2021. Mi s-a spus ca ma vor anunta. Nu am fost contactata de atunci. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna d-na Veronica,eu vă propun să depuneți o cerere pe numele președintele judecătorii, să solicitați la ce stadie se găsește cererea DVS în istanță, dacă DVS nu sunteți despusă, puteți să apelați la E-maiul, viderul sau al telefounul meu 068669950.

24 iulie 2021