Căutarea părinților biologici

22 decembrie 2022 143

Bună ziua. Am 24 de ani și acum câțiva ani am aflat că am fost adoptată și am decis să îmi caut mama biologică. Mi-am angajat un avocat din Republica Moldova, cu care am semnat mandat și care m-a reprezentat în instanță. Într-un final, prin hotărâre judecătorească am obținut acces la datele despre părinnții biologici, după care am făcut interpelare la ASP. De acolo am primit răspuns că așa persoane nu se atestă. Probabil, mama biologică a dat date false la maternitate. Mă puteți ajuta sau măcar să-mi dați un sfat ce aș mai putea întreprinde pentru a o găsi pe mama biologică? Sau nu mai există nicio soluție? Cunosc că mama biologică a părăsit spitalul a doua zi fără să anunțe pe nimeni și nu a mai fost găsită.

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii

Bună ziua!
Puteți Vă rog să-mi spuneți cum îl cheamă pe avocatul, care a reprezentat interesele Dumneavoastre în instanța, cu care ați obținut accesul la datele cu caracter personal a părinților biologici ?

Totul depinde de ce date despre părinți dispuneți. Puteți să adresați diferite Interpelări la la spitalul, la... mai detaliat Direcția pentru protecția Drepturilor Copilului., puteți să anunțați în căutare pe mama (există poliția, există diferite organizații)

22 decembrie 2022